RÖLYEF OYMA

Rölyef Oyma, cnc kesimde tecrübe gerektiren yüksek hassasiyet isteyen bir uygulamadır. Ağırlıklı olarak ahşap/masif malzemelerde çalışma yapılmaktadır. Malzeme seçimi rölyef cnc kesimde dikkat edilmesi gereken hususlar arasında ilkidir diyebiliriz.

MALZEME

Oyma işlerinde elle yapılanın aksine makinede mümkün olduğunca  kuru ve sert ağaç olması tercih edilir. Çünkü uygulama esnasında saçaklanma, tüylenme gibi problemlerle karşılaşmak hiç istemediğimiz bir sonuçtur.

Makine çıkışında ekstra el işi, zımpara ve temizlik maliyeti büyük ölçüde arttıracağından, üreticiyi içinden çıkılmaz zor durumlara düşürür.

RÖLYEF OYMA OPERASYONU

Malzemeyi doğru seçtikten sonraki adım, bıçaktır. Rölyef cnc kesimde takım tercihi işlenecek malzemenin aşamalarına bağlı olarak çoğunlukla birden fazla bıçakla yapılır. Operatörün tecrübesi her noktada önem kazanmaktadır. Verimli, yüksek kalitede işleme cnc makinesinin operasyonel yönetiminin kusursuz yapılması şarttır. Efor Cnc olarak cnc kesim her alanında olduğu gibi oyma işlerinde de engin tecrübemizle her daim yüksek kalite, zamanında teslim düsturuyla çalışıyoruz.

3D RÖLYEF KESİM
AHŞAP RÖLYEF OYMA
Üç Boyutlu Cnc Kesim
AHŞAP MEDUSA